Info

Suvi on mitmetes töövaldkondades kõrghooaeg. Sel ajal suureneb paljude ettevõtete töömaht või planeeritakse sinna haljastus- või korrastustöid. Siinkohal pakubki Rae Õpilasmalev ettevõtetele malevlasi appi.

2024. aasta suvel korraldas Rae Õpilasmalev 240-le noorele õpilasmalevat, mille käigus aitasid malevlased kergetööstuses ja teenindusvaldkonnas, tehes haljastus-, heakorra- või ladustus- ning teisi ettevõtetele vajalikke töid, et teenida tehtud töö eest endale taskuraha.

Malev on suurepärane koht, kus ettevõtted saavad noortega koostööd teha. Tööandjad saavad endale tublid ja aktiivsed töölised ning noortel on võimalus enda suvevaheaega kasulikult sisustada, õppides tööd hindama ning enda teenitud raha väärtustama.

KKK

Ühes rühmas on ligikaudu 15 noort. Vastavalt ettevõtte ja meievahelisele kokkuleppele, saab korraga tööle võtta ka vähem kui 15 noort.

Malevlasega sõlmib töölepingu ning maksab palka Rae Noortekeskus, kes esitab tehtud töö eest arve ettevõttele. Ettevõtte tasu malevlase kohta muutub iga aasta vastavalt miimimumpalga tõusule. Lisaks tööandja kulule sisaldab summa ka väikest osa rühmajuhi töötasu.

Transpordi eest vastutab Rae Õpilasmalev.

Esmane tööalane juhendamine toimub ettevõtte poolt kas enne maleva algust (projektijuhile või rühmajuhtidele) või siis juba maleva ajal kogu rühmale. Igal rühmal on olemas vähemalt 1 vastava kvalifikatsiooniga rühmajuht, kes vastutab malevlaste tööülesannete täitmise eest ning jälgib neid. Eelnevalt lepitakse kokku ettevõtte kontaktisikuga tööülesanded ning väga spetsiifiliste tööülesannete korral instruktsioon rühmajuhile. Malevlaste eest vastutab tööandjana Rae Noortekeskus, aga palume ettevõttel oma töötajaid informeerida ning aidata kaasa turvalisusele.

Malevlased on 13-18 aastased. Välisvahetusse pääsevad noored alates 15. eluaastast.

Ühe vahetuse pikkus on kaks nädalat ehk 10 tööpäeva. Ettevõte võib malevlastele tööd pakkuda üheks päevaks või rohkem.

Malevlased võivad teha erinevaid heakorratöid: umbrohutõrje, samblakorje, prügi sorteerimine, koristamine ja akende jm pesu, kergemad pakkimistööd ja sildistamine, värvimistööd veebaasil olevate värvidega, põllumajandustööd, kaubandus- või teenindusettevõttes tehtavad abitööd, toitlustus- või majutusettevõttes tehtavad abitööd ja muud tööd, mis vastavad TLS § 7 lg-s 2 ja 4 sätestatud nõuetele. Rohkem infot Alaealistele sobivad ja mittesobivad tööd | Tööelu portaal.

Meie projektijuht Mari-Liis Küüsmaa vastab meeleldi su küsimustele. Võta temaga ühendust meilitsi mari-liis.kyysmaa@raenoortekeskus.ee või tee kõned peale +372 5562 2211.

Kõigepealt on see hea võimalus noortele tutvustada oma ettevõtet ja tegemisi ning anda panus noorte töökasvatusse. Rae Noortekeskus tegeleb kogu projekti vältel vajaliku paberimajandusega: kandideerimisprotsess ja noorte teavitus, töölepingute sõlmimine, tööregistrisse lisamine, tööaja arvestuse pidamine, palkade väljamaksmine jms. Ettevõttel tuleb tasuda arve, mis esitatakse tehtud töö eest. Lisaks viime ise läbi noortele vajalikud koolitused (kohustuslikud kui ka vajadusel ettevõtte poolt ja vastavalt tööülesannete spetsiifikale vajalikud koolitused). Meie poolt on rühmaga kaasas 1-2 rühmajuhti, kes jälgivad noorte tööd. Samuti on meie poolt ka transport töökohta ja tagasi ning vajalikud töövahendid (spetsiifiliste töövahendite puhul eraldi kokkulepped). Ettevõttel on võimalik enda tegevust reklaamida: kajastame seda Rae valla sõnumites, sotsiaalmeedias ning maleva lõpus toimub eraldi ettevõtjate tänamine. Lisaks saame panna koostööpartnerite logod oma kodulehele ja soovi korral ma malevlaste T-särkidele.