Info

Õpilasmalev on hea ettevalmistus noorele, kes tahab siseneda tööturule. Sellest tulenevalt on soovituslik, et noor läbib Rae Õpilasmalevasse kandideerimise võimalikult iseseisvalt nagu elus ikka kombeks.

Kandideerimine toimub läbi Rae valla iseteeninduse ning selles on tarvis noore ID-kaarti, ID-kaardi lugejat ning paroole. Sobivad ka mobiil-ID ja Smart-ID. Kui kodus näiteks puudub vajalik tehnika, siis on abiks noortekeskused, kus saab vajadusel registreerima tulla. Leia oma piirkonna noortekeskuses, kus vajadusel noorsootöötaja abistab.

KKK

Rae Õpilasmalevasse sobib noor vanuses 13-18. Ööbimisega välisvahetuses peab noor olema vähemalt 15-aastane. Rae Õpilasmalevasse pääsevad eelisjärjekorras Rahvastikuregistri andmetel Rae vallas elavad noored.

Rae Õpilasmalev on ideaalne koht, kus noor saab oma esimese töökogemuse ja ettevalmistuse eluks. Soovitame tugevalt, et noor registreerimise ise teostaks. Maleva eeltöösse kuulub ka töövestlusel käimine ning koolituste läbimine.

Ühes rühmas on ligikaudu 15 noort, mis annab malevlastele ka hea meeskonna tunnetuse ja suurepärase võimaluse sotsialiseerumiseks.

Igas rühmas vähemalt üks rühmajuht, kes malevlaste tegutsemist jälgib ja kontrollib ning pärast tööpäeva nende vaba aega sisustab. Rühmajuhi käest saate vajadusel ka täpsemat infot malevas toimuva kohta.

Rae ÕM toimub kolmes vahetuses: I vahetus 16.06-03.07; välisvahetus (ööbimisega) 19.-30.06; II vahetus 15.-26.08. Mõtle kindlasti läbi, kas need kuupäevad sobivad sulle. Tööle tulekul arvestatakse sinu kohaloluga.

I vallasisene vahetus 16.06 – 03.07 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida;

Välisvahetus ööbimisega 19.-30.06 – Roosta Puhkekülas Läänemaal;

II vallasisene vahetus 15.-26.08 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida.

PS! Malevlased ei tööta nädalavahetustel ning I vahetuse puhul on 23.-24.06 vabad.

Rae Õpilasmalevas on sel aastal ka osalustasu, mille eest saame katta vajalikud vahendid ja riietuse noortele. Vallasisesel rühmal on osalustasu 20 eurot ning välisvahetusel 40 eurot.

I ja II vahetuses tehakse tööd 4h päevas ning brutotunnitasu on 3,86€. Välisvahetuses tehakse tööd 6h päevas ning brutotunnitasu on samuti 3,86€.

Tööd saab kindlasti teha, aga hea asi on see, et seda teed koos teiste enda vanustega ja igav kindlasti ei hakka. Tööga võrdsel kohal on ühine vaba aeg – koos rühmaga plaanite vahvaid ettevõtmisi alates matkamisest kuni bowlinguni. Alati on oodatud oma initsiatiivi näitamine ja rühmajuhi abistamine!

Vallasiseses rühmas tööd erinevad vastavalt ettevõttele või asutusele, kus tööpäev toimub. Need võivad olla heakorratööd, haljastus, värvimine, poes toodete komplekteerimine. Tööpäev kestab 4h.

Välisvahetuses minnakse pea kaheks nädalaks looduskaunisse Roosta Puhkekülasse koos rühmajuhtidega. Seal on tööpäev 6h ning peale tööpäeva veedate koos oma rühmaga aega tehes vahvaid ühistegevusi. Boonuseks on ilus mereäärne paik koos kaunite metsadega! Tööd varieeruvad vastavalt päevale: tubade koristamine, nõudepesu, administraatori abistamine, kohvikus teenindamine, haljastustööd, värvimised ja palju muud.

Rae Õpilasmalevasse saab registreerida alates 11. aprillist 2022 kell 15.00 läbi Rae valla iseteeninduse. Sel aastal saab avalduse täita vaid noor ise. Selle jaoks on vaja toimivat ID-kaarti ja kaardilugejat, mobiil-ID või Smart-ID. Täpsem info siin.

Meie projektijuht Kati vastab meeleldi su küsimustele. Võta temaga ühendust meilitsi kati.orgmets@raenoortekeskus.ee või tee kõned peale +372 55632195.