Info

Malevlasena saad kätt proovida töömaailmas. Siin on sulle mõned olulised punktid, mida enne malevasse registreerimist teadma peaksid ja mida võiksid kindlasti läbi mõelda.

KKK

Rae Õpilasmalevasse sobib noor vanuses 13*-18. Ööbimisega välisvahetuses peab noor olema vähemalt 15-aastane. Rae Õpilasmalevasse pääsevad eelisjärjekorras Rahvastikuregistri andmetel Rae vallas elavad noored.

Kui õpilasmalevast soovib osa võtta Ukraina noor, siis võta ühendust meie maleva peakorraldaja Liia Kassiga aadressil liia.kass@raenoortekeskus.ee.

*Oluline on, et noor oleks malevavahetuse 1. päevaks 13-aastane. Ehk siis noor võib registreerimise ajal olla 12, aga maleva alguseks peab ta olema 13. Kui noor tahab registreerida ööbimisega välisvahetusse, siis võib ta registreerimishetkel olla 14-aastane, aga vahetuse esimeseks päevaks peab ta olema saanud 15.

Tänu malevale on sul võimalus siseneda tööturule ja saada kogemust. Lisaks on see hea võimalus teenida suvevaheajal omaenda isiklik raha, mis on ausa tööga välja teenitud. Rae Õpilasmalevas varieeruvad tööd vastavalt ettevõttele või asutusele, kus tööpäev toimub. Need võivad olla heakorratööd, haljastus, värvimine, poes toodete komplekteerimine ja palju muud. Peale tööpäevi võetakse terve rühmaga üheskoos ette vahvaid ühisüritusi – väljasõidud, meeskonnamängud, teiste rühmadega kokkusaamised jpm.

Rae ÕM-i algab registreerimine 03. aprillil 2023 kell 15.00. Õpilasmalevasse saab registreerida ainult noor. Selleks on vaja noorel siseneda Rae valla iseteenindusse ja leida sealt “Olen noor” alt malevasse registreerimine. Sisselogimiseks on sul vaja kehtivat ID-kaarti, kaardilugejat ning ID-kaardi PIN-koode; Mobiil-ID või Smart-ID sobivad ka. Kui sul on abi vaja või puudub vajalik tehnika, siis Rae valla noortekeskused aitavad hädast välja – mine oma piirkonna noortekeskusesse. Seal on olemas arvutid ja kaardilugejad ning vajadusel noorsootöötaja aitab sul registreerida.

Iseteeninduses täida kõik vajalikud punktid ja märgi ära oma eelistused rühma osas. Veendu, et kuupäevad sobivad sulle ja kõik väljad on täidetud. Seejärel allkirjasta taotlus digitaalselt, see läheb edasi lapsevanemale, kes samuti selle allkirjastab. Rae Noortekeskus vaatab taotlused üle ning edasi tuleb sulle teadaanne, kas pääsesid edasi töövestlusele. PS! Ülevaatlusele lähevad ainult taotlused, mis on täielikult täidetud ja allkirjastatud noore ja lapsevanema poolt.

Töövestlusel saame lähemalt tuttavaks ja seal on võimalus näidata oma motivatsiooni Rae Õpilasmalevas osalemiseks. Anname sulle teada, kuidas sul töövestlusel läks ning kinnitame rühmad. Maleva eeltööks on ka koolitustel osalemine, mis on kohustuslik kõigile, kes soovivad malevas osaleda. Kui kõik on korras, siis tuleb tasuda osalustasu vastavalt vahetusele ning sõlmime ka töölepingu. Sellega peaksid olema kõik toimingud tehtud… aga see on alles algus! Päristöö alles algab – tere tulemast Rae Õpilasmalevasse!

Maleva registreerimise videoõpetus

Rae ÕM 2023 toimub kolmes vahetuses:

I vahetus 26.06 – 07.07; välisvahetus (ööbimisega) 25.06 – 06.07; II vahetus 07.08 – 18.08. Mõtle kindlasti läbi, kas need kuupäevad sobivad sulle. Tööletulekul arvestatakse sinu kohaloluga.

I vallasisene vahetus 26.06 – 07.07 – rühmad: Peetri 1, Peetri 2, Vaida 1, Jüri 1, Jüri 2, Järveküla 1, Järveküla 2, Lagedi 1 (13-18a noored);

Ööbimisega välisvahetus 25.06 – 06.07 – Vanaõue Puhkekeskuses Viljandimaal (15-18a noored);

II vallasisene vahetus 07.08 – 18.08 – rühmad: Peetri 3, Peetri 4, Vaida 2, Jüri 3, Jüri 4, Järveküla 3, Järveküla 4, Lagedi 2 (13-18a noored).

PS! Malevlased ei tööta nädalavahetustel.

Tööd saab kindlasti teha, aga hea asi on see, et seda teed koos teiste enda vanustega ja igav kindlasti ei hakka. Tööga võrdsel kohal on ühine vaba aeg – koos rühmaga plaanite vahvaid ettevõtmisi alates matkamisest kuni bowlinguni. Alati on oodatud oma initsiatiivi näitamine ja rühmajuhi abistamine!

I ja II vahetuses tehakse tööd 4h päevas ning brutotunnitasu on 4,3€. Välisvahetuses tehakse tööd 6h päevas ning brutotunnitasu on samuti 4,3€.

Rae Õpilasmalevas on sel aastal ka osalustasu, mille eest saame katta vajalikud vahendid ja riietuse noortele. Vallasisesel rühmal on osalustasu 20 eurot ning välisvahetusel 40 eurot.

Meie projektijuht Liia vastab meeleldi su küsimustele. Võta temaga ühendust meilitsi liia.kass@raenoortekeskus.ee või tee kõned peale +372 5562 2211.