Info

Malevlasena saad kätt proovida töömaailmas. Siin on sulle mõned olulised punktid, mida enne teadma peaksid ja mida võiksid kindlasti läbi mõelda.

KKK

Rae Õpilasmalevasse sobib noor vanuses 13-18. Ööbimisega välisvahetuses peab noor olema vähemalt 15-aastane. Rae Õpilasmalevasse pääsevad Rahvastikuregistri andmetel Rae vallas elavad noored.

Tänu malevale on sul võimalus siseneda tööturule ja saada kogemust. Lisaks on see hea võimalus teenida suvevaheajal omaenda isiklik raha, mis on ausa tööga välja teenitud. Rae Õpilasmalevas varieeruvad tööd vastavalt ettevõttele või asutusele, kus tööpäev toimub. Need võivad olla heakorratööd, haljastus, värvimine, poes toodete komplekteerimine ja palju muud. Peale tööpäeva võetakse terve rühmaga üheskoos ette vahvaid ühisüritusi – väljasõidud, meeskonnamängud, teiste rühmadega kokkusaamised.

Rae ÕM-i algab registreerimine 11. aprillil 2022 kell 15.00. Selleks on vaja noorel siseneda Rae valla iseteenindusse ja leida sealt Rae Õpilasmalev. Sisselogimiseks on sul vaja ID-kaarti ja kaardilugejat; Mobiil-ID või Smart-ID sobivad ka. Kui sul on abi vaja või puudub vajalik tehnika, siis Rae valla noortekeskused aitavad hädast välja – mine oma piirkonna noortekeskusesse. Seal on olemas arvutid ja kaardilugejad ning vajadusel noorsootöötaja aitab sul registreerida. Iseteeninduses täida kõik vajalikud punktid ja märgi ära oma eelistused rühma osas. Veendu, et kuupäevad sobivad sulle. Seejärel allkirjasta ankeet digitaalselt, see läheb edasi lapsevanemale, kes samuti selle allkirjastab. Rae Noortekeskus vaatab ankeedid üle ning edasi tuleb sulle teadaanne, kas pääsesid edasi töövestlusele. Töövestlusel saame lähemalt tuttavaks ja seal on võimalus näidata oma motivatsiooni Rae Õpilasmalevas osalemiseks. Anname sulle teada, kuidas sul töövestlusel läks ning kinnitame rühmad. Maleva eeltööks on ka koolitustel osalemine, mis on kohustuslik kõigile, kes soovivad malevas osaleda. Kui kõik on korras, siis tuleb tasuda osalustasu vastavalt vahetusele ning sõlmime ka töölepingu. Sellega peaksid olema kõik toimingud tehtud… aga see on alles algus! Päristöö alles algab – tere tulemast Rae Õpilasmalevasse!

Rae ÕM toimub kolmes vahetuses: I vahetus 16.06-03.07; välisvahetus (ööbimisega) 19.-30.06; II vahetus 15.-26.08. Mõtle kindlasti läbi, kas need kuupäevad sobivad sulle. Tööle tulekul arvestatakse sinu kohaloluga.

I vallasisene vahetus 16.06 – 03.07 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida;

Välisvahetus ööbimisega 19.-30.06 – Roosta Puhkekülas Läänemaal;

II vallasisene vahetus 15.-26.08 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida.

PS! Malevlased ei tööta nädalavahetustel ning I vahetuse puhul on 23.-24.06 vabad.

Tööd saab kindlasti teha, aga hea asi on see, et seda teed koos teiste enda vanustega ja igav kindlasti ei hakka. Tööga võrdsel kohal on ühine vaba aeg – koos rühmaga plaanite vahvaid ettevõtmisi alates matkamisest kuni bowlinguni. Alati on oodatud oma initsiatiivi näitamine ja rühmajuhi abistamine!

I ja II vahetuses tehakse tööd 4h päevas ning brutotunnitasu on 3,86€. Välisvahetuses tehakse tööd 6h päevas ning brutotunnitasu on samuti 3,86€.

Rae Õpilasmalevas on sel aastal ka osalustasu, mille eest saame katta vajalikud vahendid ja riietuse noortele. Vallasisesel rühmal on osalustasu 20 eurot ning välisvahetusel 40 eurot.

Meie projektijuht Kati vastab meeleldi su küsimustele. Võta temaga ühendust meilitsi kati.orgmets@raenoortekeskus.ee või tee kõned peale +372 55632195.