Rae Õpilasmalevasse registreerimine on kohe-kohe algamas. Tahame, et see sujuks võimalikult mõnusalt. Niisiis, on meil väike juhis Sulle, tulevane malevlane, kuidas kogu protsess välja näeb.

Registreerimine malevasse algab 11.04.2022 kell 15.00. Selleks tuleb sul siseneda Rae valla iseteenindusse. Enne aga tutvu www.raeopilasmalev.ee kodulehel maleva endaga.


KUS, MIS JA MIDA?
Rae Õpilasmalev 2022 toimub kolmes vahetuses:

I vallasisene vahetus 16.06 – 03.07 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida;

Välisvahetus ööbimisega 19.-30.06 – Roosta Puhkekülas Läänemaal;

II vallasisene vahetus 15.-26.08 – RÜHMADE PIIRKONNAD: Peetri, Lagedi, Järveküla, Jüri ja Vaida.

Rae Õpilasmalevasse ootame osalema Rae valla noori vanuses 13-18. Ööbimisega välisvahetuses peab noor olema vähemalt 15-aastane. Rae Õpilasmalevasse pääsevad eelisjärjekorras Rahvastikuregistri andmetel Rae vallas elavad noored.

Vallasisestes rühmades teeme piirkondlikult erinevaid töid ettevõtete ja asutuste juures. Tööpäev algab malevlasele kell 9 ning rühmajuhi juhendamisel on tööaeg 4h (sh paus). Tööd erinevad vastavalt ettevõttele või asutusele, kus tööpäev toimub. Need võivad olla heakorratööd, haljastus, värvimine, poes toodete komplekteerimine ja see nimekiri läheb edasi. Peale tööpäeva võetakse terve rühmaga üheskoos ette vahvaid ühisüritusi – väljasõidud, meeskonnamängud, teiste rühmadega kokkusaamised ja palju muud. Vallasisese rühma osalustasu on malevlasele 20 eurot.

Välisvahetuses minnakse koos rühmajuhtidega looduskaunisse Roosta Puhkekülla. Nagu eelnevalt võisid aimu saada, siis on see vahetus ööbimisega. See tähendab, et pea kaks nädalat olete koos oma rühmaga Roostal kohapeal ning ööbite seal. Seal on tööpäev 6h ning peale tööpäeva veedate koos oma rühmaga aega tehes vahvaid ühistegevusi. Boonuseks on ilus mereäärne paik koos kaunite metsadega! Tööd varieeruvad vastavalt päevale: tubade koristamine, nõudepesu, administraatori abistamine, kohvikus teenindamine, haljastustööd, värvimised ja palju muud. Välisvahetuse osalustasu malevlasele on 40 eurot.

REGISTREERIMINE

Rae ÕM-i algab registreerimine 11. aprillil 2022 kell 15.00. Selleks on vaja noorel siseneda Rae valla iseteenindusse ja leida sealt Rae Õpilasmalev (sel aastal saab üksnes noor täita ankeedi). Sisselogimiseks on sul vaja ID-kaarti ja kaardilugejat; Mobiil-ID või Smart-ID sobivad ka. Kui sul on abi vaja või puudub vajalik tehnika, siis Rae valla noortekeskused aitavad hädast välja – mine oma piirkonna noortekeskusesse. Seal on olemas arvutid ja kaardilugejad ning vajadusel noorsootöötaja aitab sul registreerida. Iseteeninduses täida kõik vajalikud punktid ja märgi ära oma eelistused rühma osas. Veendu, et kuupäevad sobivad sulle. Seejärel allkirjasta ankeet digitaalselt, see läheb edasi lapsevanemale, kes samuti selle allkirjastab. Rae Noortekeskus vaatab ankeedid üle ning edasi tuleb sulle teadaanne, kas pääsesid edasi töövestlusele. Töövestlusel saame lähemalt tuttavaks ja seal on võimalus näidata oma motivatsiooni Rae Õpilasmalevas osalemiseks. Anname sulle teada, kuidas sul töövestlusel läks ning kinnitame rühmad. Maleva eeltööks on ka koolitustel osalemine, mis on kohustuslik kõigile, kes soovivad malevas osaleda. Kui kõik on korras, siis tuleb tasuda osalustasu vastavalt vahetusele ning sõlmime ka töölepingu. Sellega peaksid olema kõik toimingud tehtud… aga see on alles algus! Päristöö on algamas – tere tulemast Rae Õpilasmalevasse!

TÖÖTASU

Väga oluline teema on töötasu! I ja II vahetuses tehakse tööd 4h päevas ning brutotunnitasu on 3,86€. Välisvahetuses tehakse tööd 6h päevas ning brutotunnitasu on samuti 3,86€.

KÜSIMUSI?

Meie projektijuht Kati vastab meeleldi su küsimustele. Võta temaga ühendust meilitsi kati.orgmets@raenoortekeskus.ee või tee kõned peale +372 55632195.